Přejít na web PREVENT

Informační servis nejen pro personalisty.

Témata:

Typ příspěvku:

Otázky a odpovědi z praxe Informace o zpracování osobních údajů
Pracovnělékařské služby

Jak často se musí provádět dohled na pracovišti v rámci pracovnělékařských služeb?

26.11.17

Pravidelný dohled na pracovištích a nad výkonem práce za účelem zjišťování a hodnocení rizikových faktorů v rámci pracovnělékařských služeb se provádí na všech pracovištích zaměstnavatele:

A) 1x ročně, nebo

B) 1x za 2 roky v případě, že platí všechny níže uvedené podmínky, tj.:

  • zaměstnavatel zařadil všechny práce pouze do kategorie 1,
  • u zaměstnavatele se nevyskytuje ani žádné riziko ohrožení zdraví podle přílohy č. 2 vyhlášky č. 79/2013 Sb.,
  • pro danou práci nejsou stanoveny požadavky na zdravotní způsobilost jiným právním předpisem

Z § 3 vyhlášky č. 79/2013 Sb.

(2) Pravidelný dohled podle § 2 písm. c) bodu 1 se vykonává na všech pracovištích zaměstnavatele nejméně

  • jedenkrát za kalendářní rok, nebo
  • jedenkrát za 2 kalendářní roky, jde-li o práce zařazené do kategorie první podle zákona o ochraně veřejného zdraví a není-li součástí této práce činnost, pro jejíž výkon jsou podmínky zdravotní způsobilosti stanoveny v části II přílohy č. 2 k této vyhlášce nebo jiným právním předpisem).

(3) Při pravidelném dohledu se zohledňuje zdravotní náročnost vykonávané práce a charakter podmínek na pracovištích zaměstnavatele.

Sdílet článek

Při poskytování našich služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Nastavení můžete kdykoliv změnit v nastavení vašeho prohlížeče.
Rozumím