Přejít na web PREVENT

Informační servis nejen pro personalisty.

Témata:

Typ příspěvku:

Otázky a odpovědi z praxe Informace o zpracování osobních údajů
BOZP, E-learning, Novinky z PREVENTU

Home office 3v1

19.05.20

Na základě mohutné zpětné vazby, kterou aktuálně od našich zákazníků zaznamenáváme, je zřejmé, že jedním z důsledků koronavirové pandemie bude mnohem širší využívání práce v režimu home office.

Tím, že současná česká legislativa nijak zvlášť neupravuje podmínky práce v home office, vystavuje zaměstnavatele nelehkému úkolu plnit povinnosti v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) v home office témeř totožně, jako by zaměstnanci pracovali na jejich pracovištích.

Mezi základní povinnosti zaměstnavatelů v BOZP při home office patří školení zaměstnanců o BOZP v home office, zajištění bezpečnosti pracovišť home office a jejich pravidelná kontrola ze strany zaměstnavatele.

PREVENT vám proto jako tradiční leader v nápadech a inovacích přináší elegantní řešení 3v1 v podobě online kurzu BOZP při práci v home office s prohlášením o plnění podmínek BOZP, který nabízíme v našich školících aplikacích www.instructor.cz a www.edunio.com.

ŠKOLENÍ BOZP PŘI HOME OFFICE

Online kurz proškolí zaměstnance o pravidlech BOZP při práci v home office. 

PROHLÁŠENÍ O SPLNĚNÍ PODMÍNEK BOZP V HOME OFFICE

Kurz obsahuje mimo jiné checklist požadavků BOZP na domácí pracoviště. Zaměstnanec v kurzu potvrzuje prohlášením, že pracoviště, která při home office využívá, splňují legislativní požadavky BOZP. Potvrzené prohlášení o splnění podmínek pracovišť home office doporučujeme přiložit k dohodě se zaměstnancem o výkonu práce v home office.

PRAVIDELNÁ KONTROLA PRACOVIŠŤ HOME OFFICE

Kurz je v systémech www.instructor.cz a www.edunio.com nastaven k pravidelnému opakování 1x ročně, kdy zaměstnanci potvrzují prohlášením splnění podmínek BOZP na jejich domácích pracovištích podle vloženého checklistu. Pravidelné opakování kurzu s potvrzením zaměstnance o splnění podmínek BOZP pak plní úlohu pravidelných kontrol pracovišť v režimu home office ze strany zaměstnavatele.

A bonbónek na závěr! Díky možnosti podepisovat prohlášení ke kurzu v INSTRUCTORU a EDUNIO elektronicky se můžete zbavit i náročného papírování!

Pokud máte zájem o bližší informace o kurzu BOZP při práci v home office, napiště nám na poptavka@prevent.cz.

Pro stávající zákazníky máme připraveny skvělé podmínky využití kurzu pro home office k již využívaným kurzům PREVENT.

Ukázka kurzu BOZP při práci v home office

Elektronické podepisování prohlášení

Sdílet článek

Vybrané a doporučené články

18.09.2020

COVID-19 Plán pro zaměstnavatele ZDARMA

19.05.2020

Home office 3v1

Při poskytování našich služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Nastavení můžete kdykoliv změnit v nastavení vašeho prohlížeče.
Rozumím